top of page

Ескізний проєкт реконструкції та організації громадського простору вулиці Соборної в місті Кам’янці-Подільському.

Номінація: Проєкт міського планування (нереалізований)
Назва: “Ескізний проєкт реконструкції та організації громадського простору вулиці Соборної в місті Кам’янці-Подільському.”
Назва компанії: ФОП Рябокінь “RO+AD architects”
Колектив: Рябокінь Олександр, Ребристий Сергій, Твердохліб Катерина
Контактний телефон: +38( 066 ) 3172097
Пошта::architectsroad@gmail.coтоm
Рік створення проекту: 2023р
Краiна та мiсто проекту: Украiна, Кам’янець-Подільськ

В роботі над конкурсним проектом було поставлено  за мету: створити сучасне, безпечне, комфортне та безбар‘єрне середовище громадського простору вулиці Соборної у місті Кам’янець- Подільський ; зробити його привабливим та цікавим для гостей та мешканців міста; гармонізувати видовжену проектну ділянку, виконавши різноманітні за призначенням простори в єдиній стилістиці, що поєднує відповідність сучасним світовим трендам урбаністики та ландшафтного дизайну з унікальною та чіткою українською ідентичністю. Реконструкція вулиці зосереджена на запровадженні більшої кількості зелених зон, створенні більших пішохідних зон і заходах щодо заспокоєння руху в місці, де десятиліттями домінували транспортні засоби. Загалом можна виділити декілька основних принципів, якими ми керувались в роботі над проектом:

1.- При функціональному зонуванні простору- принцип доцільності контексту. А саме: спортивні та ігрові майданчики- поруч з житловими будинками, площі з арт-об‘єктами-поруч з громадськими будівлями. Кафе, розваги- тяжіють до об‘єктів торгівлі. При цьому, простір, за нашим задумом, має бути максимально гнучким та швидко підлаштовуватись під певний захід , сезон, певні потреби людей.


2.- Ще один принцип, якого ми дотримувались- пріоритет пішоходів та заохочення велосипедистів, а саме - активне використання велоінфраструктури( доріжки, велопарковки). І найголовніше- доступність маломобільним відвідувачам.


3. Приборкання досить складного ландшафту і його використання, як одного із засобів виразності.


4.- Насичення простору цікавими та унікальними арт-об‘єктами, покликаними стати своєрідними «магнітами» для туристів та мешканців міста. Наприклад, павільйон «Тризуб», який виконує функцію інформаційно-туристичного центру, де гості міста могли б отримати довідку. Він знаходиться на центральній площі у найвищій відмітці , що забезпечує візуальний зв‘язок з будь-якої точки вулиці.Фонтан з «левітуючим камінням» - родзинка та символічний об‘єкт, що уособлює назву міста та вражає яскравим незвичним дизайном. Пам‘ятний знак на честь українських захисників та ін.


5.- Використання освітлення, як важлива частина дизайну, що має великий вплив на враження від пішохідної вулиці в цілому. Гармонійне поєднання функціонального освітлення громадського простору з архітектурним освітленням та динамічними світловими інсталяціями.



УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС

УКРАЇНСЬКИЙ
БУДІВЕЛЬНИЙ
КОНГРЕС

УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС
Генеральний партнер
УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС
Генеральний спонсор

Приєднуйтесь до успіху!

Контакти:

+380 44 461 91 28

info@dom-i.kiev.ua

Адреса:

01133, Україна м. Київ
б-р Лесі Українки, 34, оф. 515

Підпишись:

bottom of page